KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11176002
nr 1117 6002
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), signerad. 1939, Inuit, 32x41 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:01:10
19/6 17:34:26
30/6 23:29:04
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLM
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman